Pozycjonerjęzyka TPC®

Dlaczego

Dlaczego TPC® jest lepszym rozwiązaniem niż aparaty zdejmowalne z zaporami?

TPC® podobnie jak aparaty z zaporami zapobiega układaniu języka w nieprawidłowej pozycji, jednak jego działanie nie polega wyłącznie na blokowaniu przestrzeni dla języka, ale na jego pionizacji.

Zapewnienie prawidłowej pozycji języka przez aparat TPC® jest możliwe dzięki specjalnie wyprofilowanej płycie, która w odcinku przednim jest wyprowadzana w zarejestrowanym zwarciu szczęki i żuchwy w stronę zębów siecznych dolnych. Powstały w ten sposób tunel wykorzystuje naturalny odruch poszukiwania przestrzeni przez język. Nowy aparat odbierany jest przez pacjenta jako bardziej komfortowy w porównaniu do aparatów z zaporą drucianą. Jednocześnie zapobiega nawykowi przekładania języka pod zaporą.

Budowa

Podstawowy aparat TPC® składa się z podniebiennej płyty akrylowej, śruby rozszerzającej umieszczonej na dnie podniebienia, łuku wargowego i elementów utrzymujących.

TPC® może być wyposażony w dodatkowe elementy druciane i akrylowe w zależności od projektu i planu leczenia, m.in.

  • sprężyny
  • peloty wargowe
  • stoki do korekty zgryzu krzyżowego, itp.

Zastosowanie

Aparat TPC® stosuje się w celu rozszerzenia górnego łuku zębowego i jednoczesnej korekty ułożenia języka, najczęściej przy leczeniu zgryzów otwartych.

Uwaga

Pozycjoner języka TPC® został skonstruowany przy współpracy z lekarzami z Zakładu Ortodoncji UM w Łodzi. Obecnie pracownia techniki dentystycznej GREG-DENT z siedzibą w Łodzi, jako twórca aparatu ma wyłączność na jego wykonywanie. Aparat jest wzorem przemysłowym, chroniony Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. Przedmiotowy wzór został zarejestrowany pod numerem: 002522268-0001

 

Informujemy, że zgodnie z Ustawą o Prawie Autorskim i Prawach Pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r. (Dz. U. 94 Nr 24 poz. 83, sprost.: Dz.U. 94 Nr 43 poz. 170) wykorzystywanie autorskich pomysłów i rozwiązań do bezpośredniego kopiowania, rozpowszechnianie zdjęć, fragmentów grafiki ze strony, tekstów opisów w celach zarobkowych, bez zezwolenia autora GREG-DENT ORTHODONTICS SP. Z O.O. jest zabronione i stanowi naruszenie praw autorskich i podlega karze przewidzianej w Kodeksie Karnym.

Wszystkie zdjęcia, grafiki, teksty i inne elementy znajdujące się na stronie www.greg-dent.pl są własnością firmy GREG-DENT ORTHODONTICS SP. Z O.O. ( Zarejestrowana w Sadzie Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Gospodarczy, KRS: 0000993602 NIP: 9472008901, REGON: 52327731400000, kapitał zakładowy wynosi 40 000 zł. Dawniej: Grzegorz Piątkowski prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą: Grzegorz Piątkowski GREG-DENT Laboratorium protetyczno-ortodontyczne). Zostały one wykonane przez, bądź na zlecenie firmy. Wszystkie elementy nie będące własnością firmy GREG-DENT ORTHODONTICS SP. Z O.O. zostały umieszczone za zgodą firm/twórców będących właścicielami w/w elementów.

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności.

Wszelkie prawa zastrzeżone © GREG-DENT 2018.
Projekt i wykonanie — combar.pl